Zarządzanie nieruchomościami na wynajem

Mieszkanie to świetna inwestycja, ale też spory kłopot. Zwłaszcza, jeśli chcemy je wynająć. Znalezienie solidnego najemcy jest sporym wyzwaniem. A nie każdy z nas ma na to czas i ochotę. W takim przypadku warto znaleźć profesjonalną firmę, która się tym zajmie i zadba o nasze interesy.

Zarządzanie mieszkaniami na wynajem. Czego możemy oczekiwać, jako właściciel nieruchomości?

Po pierwsze właściciel mieszkania zwolniony jest z poszukiwania odpowiedniego najemcy. A to nie jest łatwa sprawa… Firma zarządzająca najmem taka jak Billberry Apartments najczęściej współpracuje z różnymi agencjami nieruchomości. Sprawdza potencjalnego najemcę pod kontem jego wypłacalności. Kolejny etap to zawarcie odpowiedniej umowy najmu w imieniu właściciela. To szczególnie wygodne dla osób na co dzień zajętych, czy przebywających przez dłuższy czas za granicą. Najemca i właściciel otrzymują protokół zdawczo-odbiorczy. To pozwala uniknąć wielu nieporozumień, gdy umowa najmu dobiegnie końca.

Firma pilnuje terminowych rozliczeń mediów z najemcą. Dba także o stan techniczny wynajmowanego mieszkania. Organizuje drobne naprawy czy prace konserwacyjne. Firma zarządzająca nieruchomości może też zorganizować poważniejszy remont, który może być potrzeby, gdy najemca opuszcza mieszkanie. Przygotowuje też okresowe pisemne sprawozdanie dla najemcy zawierające saldo zaliczek na media po uwzględnieniu zapłaconych dotychczas kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy?

Jako właściciele oszczędzamy mnóstwo czasu i nerwów. Nie musimy zajmować się szukaniem odpowiedzialnego najemcy czy też kwestiami administracyjnymi. Możemy się cieszyć dodatkowymi pieniędzmi, jakie płyną do nas z wynajmu.

Oczywiście usługi firmy nie są darmowe, ale korzyści z nich płynące są bardzo duże. Oszczędzamy sporo pieniędzy, a także nerwów. Możemy skoncentrować się na naszych codziennych sprawach.

Nie musimy kontaktować się z najemcą, co bywa uciążliwe. Zwłaszcza jeśli mieszkamy w innym mieście. Jak wcześniej wspominano firma zarządzająca mieszkaniami na wynajem dokładnie sprawdza potencjalnych najemców. Dlatego jako właściciel mamy większą pewność, że trafimy na niewłaściwą osobę, która nie będzie dbać o naszą własność.

Właściciel mieszkania dysponuje pełną dokumentacją. A wiec ma pełną kontrolę nad swoją własnością. Ma całkowitą kontrolę nad terminowością dokonywania comiesięcznych opłat do wspólnot oraz spółdzielni oraz dostawców mediów.

Aby firma mogła świadczyć swoje usługi niezbędne jest pełnomocnictwo od właściciela nieruchomości.