Prowadzisz biznes? Rozliczaj się sam!

W naszej kulturze biznesowej wyrosło przekonanie, że każde przedsiębiorstwo powinno albo posiadać własnego księgowego, albo przynajmniej outsourcingować działania rachunkowe i księgowe na zewnątrz – do prywatnego księgowego lub biura rachunkowego. Taka sytuacja wcale nie musi obowiązywać – a w szczególności, kiedy mówimy i tak zwanych małych biznesach lub średnich firmach.

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach jest coraz prostsze. Już nawet księgowość stała się dostępna dla każdego. Dlatego właśnie należy zadać sobie pytanie w kontekście własnej firmy: czy muszę zlecać działania księgowemu? Czy jestem zobowiązany do wydawania co miesiąc setek albo nawet tysięcy złotych na prowadzenie księgowości i rachunkowości firmy?

Odpowiedź brzmi: NIE. W dzisiejszych czasach rozwiniętych technologii już nie trzeba być uzależnionym od księgowego czy biura rachunkowego. Jak to?

Programy do księgowania online

Coraz więcej słyszy się o powstających albo już działających narzędziach do prowadzenia samodzielnej księgowości online. Jednym z takich programów jest rewolucyjny Taxomatic, który skupia w sobie naprawdę wiele przydatnych funkcji, dzięki którym w sposób całkowity i kompleksowy można samodzielnie poprowadzić sprawy księgowe swojej firmy.

Za pomocą programu wystawisz fakturę, zeskanujesz i zaksięgujesz wystawione już faktury, wygenerujesz Jednolity Plik Kontrolny, stworzysz przydatne bazy danych swoich pracowników oraz kontrahentów, wygenerujesz raporty, które pozwolą Ci lepiej zarządzać finansami firmy, dodatkowo będziesz mógł prowadzić księgę przychodów i rozchodów, a nawet skorzystasz z usług Poczty Polskiej!

Wygoda i oszczędności

Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z programu takiego jak Taxomatic pozwala na odczuwanie wielkiej wygody przy prowadzeniu firmy. Program umożliwia prowadzenie samodzielnej księgowości z każdego miejsca, w którym mamy Internet i za pomocą różnych urządzeń. Nasze postępy sprawdzimy zarówno na laptopie, tablecie oraz smartfonie.

Dodatkowo warto pamiętać, że koszt subskrypcji programu jest o wiele niższy niż usługi profesjonalnego księgowego czy też biura rachunkowego. Za pełen dostęp do wszystkich funkcji w największym pakiecie programu Taxomatic zapłacimy około 130 złotych miesięcznie, podczas gdy koszty utrzymania księgowego albo biura rachunkowego mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych!